Zapomeňte na diety, změňte styl života

Ačkoliv jisté aspekty svého vzhledu bez plastické operace zkrátka nezměníte, s jinými se toho dá mnoho udělat. A to dokonce bez toho, abyste utráceli horentní sumy peněz za nejrůznější trenéry, dietní balíčky, nebo „zázračné“ pilulky. Chce to jen změnu životního stylu, a brzy zjistíte, že nejenže jdou kilogramy a centimetry dolů, ale vaše vlasy jsou pevnější, pleť jasnější, a vy se cítíte šťastní a nabytí energií. Co pro to musíte udělat?

Zbavte se škodlivin

První, a nejdůležitější krok, je zbavit se škodlivin, které denně přijímáte stravou a nápoji. Nikdo netvrdí, že byste měli jíst pouze semínka, a klíčky, to by nebylo zdravé. Je však na čase přestat kupovat polotovary, nebo hotová jídla, vyhnout se smažení, nezdravým sladkostem, a slazeným nápojům. Čím více potravin dokážete sehnat od lokálních farmářů a výrobců, tím lépe. Místo smažení zkuste pečení, nebo dušení pokrmů. Chemicky napumpované sladkosti vyměňte za ovoce, a doma pečené buchty. A pokud vám čistá voda zrovna nejede, zkuste domácí sirupy, které si můžete uvařit sami, nebo zakoupit ve zdravé výživě, kde je nabízejí v bio kvalitě. Alkoholu se také raději vyhýbejte, avšak jedna sklenička týdně jistě neuškodí, a koncem léta si můžete dopřát spoustu lahodného burčáku, který vás krásně pročistí.

zdravá strava

Omezte jízdy autem

Pohybem ku zdraví, aneb kam můžete dojít pěšky, nebo dojet na kole, tam auto nepotřebujete. Musíte však opustit svoji komfortní zónu, a k tomuto kroku se odhodlat. Zpočátku to může být namáhavé, ale brzy zjistíte, že je to ta nejlepší varianta, kterou jste mohli zvolit. Nač se dřít hodiny ve fitku, když můžete pohyb zařadit na každodenní list činností?

sportovní obuv

Pestrost

Kromě zdravé stravy je potřeba také pestrost jídelníčku, který by měl být bohatý na živiny, vitamíny, i minerály. Ovoce, zelenina, ořechy, či maso zkrátka dokážou zázraky jak s vaším vzhledem, postavou, tak i s vaším duševním rozpoložením.

Eliminujte stres

Stres vám zkrátka neprospívá, a tlačí vás k tomu, abyste se zanedbávali nezdravým jídlem. Nemluvě o tom, že má dopad na kvalitu vašeho spánku, čímž ovlivňuje další aspekty vašeho života. Pokud tedy ve vašem běžném životě figurují stresové situace, musíte se zamyslet nad svými prioritami. Je-li vaše práce psychicky namáhavá, a ani vás vlastně nenaplňuje, zkuste ji změnit. Může se to zdát bláhové, ale jde to. Vždy to jde, stačí se jen snažit, hledat, a chtít v životě udělat krok ku předu. Slova jako nejde, nemůžu, nevím, jsou pouhé výmluvy, kterými se snažíme ospravedlnit strach ze změny, nebo svoji lenost. Vše je jen na vás.