Nákup s oblíbeným robotem

Robotika už dlouhou dobu zasahuje velice významně do života každého člověka. Pokud teď nevěřícně kroutíte hlavou s tím, že právě vy jste se se žádným robotem ještě nesetkali, tak jste na omylu. Máme přeci robotické sekačky trávy, robotické vysavače a každý, kdo chodí na kontroly k lékaři nebo absolvoval nějaký zákrok, se jistě také s nějakým tím robotem setkal.
moderní robot

§  Roboti budou zkrátka v budoucnosti všude kolem nás.
§  Ať se nám to líbí nebo ne.
§  Ale ono se nám to určitě líbit bude.
§  Alespoň v některých situacích.
Zkuste si třeba představit, že v budoucnosti nahradí roboti prodavače a prodavačky v supermarketech.Stačí vejít do obchodu a už se vás ujme podobný robotický sympaťák, který hrál v jednom slavném filmu a stále neměl dostatek informací.
o   Ten váš bude jistě informován naprosto spolehlivě.
o   Stačí říct, co chcete koupit a on vás k žádanému zboží dovede.

Robot a lednička se domluví i bez vás

Také se vám neustále stává, že si doma pečlivě sestavíte nákupní lístek a pak ho spolehlivě necháte na stole? V budoucnu už vás tento problém trápit rozhodně nebude.
§  Váš robotický asistent se propojí s domácí lednicí a hned bude vědět, copak vám to tam schází.
Myslíte si, že vše, co jste právě četli, jsou jen bláznivé výmysly, které není možné uvést v život? OMYL! Už celá řada různých robotických a supermoderních vychytávek vešla do našeho skutečného světa.
o   Stačí si zajet do Německa, kde je poblíž města Düsseldorfu supermarket budoucnosti.
malý robot

Právě tady se testují novinky z oblasti nakupování. Vynálezy, které mají jednou zpříjemnit a zjednodušit nákupy v běžných supermarketech, tu testuje asi padesát firem. A hned jak vejdete do obchodu můžete někoho potkat. Koho? No přeci robotického prodavače, který vám pomůže s nákupem. Sice zatím vypadá spíš jako kuželka z Člověče nezlob se, ale zanedlouho bude mít určitě sympatickou vizáž.