Může návštěva kadeřnictví také uškodit?

Jestli jste si mysleli, že vám návštěva kadeřníka nemůže nijak uškodit, pak se opravdu velmi pletete. Dnes vás přesvědčíme o tom, že to nemusí mít dobrý vliv na vaše zdraví.
Ženy často chodí do kadeřnického salónu proto, aby se zkrášlily a cítily se krásně.
Jak už v nadpisu píšeme, návštěva kadeřníka se vám může i pěkně vymstít. Nemyslíme tím zrovna teď to, že vás kadeřnice ostříhá tak hrozně, že se vám to nebude vůbec líbit.
střih přes hřeben
Určitě každé z nás přijdou umyvadla v salónech velmi nepohodlná. Možná byste to milé dámy nikdy nečekaly, ale právě tyhle umyvadla vám mohou zadělat na problém. Tím, že ohýbáte krk do nepříjemné polohy, můžete si přivodit tzv. mrtvici kosmetického salónu. Možná jste momentálně velmi překvapeni, jelikož jste o tom nikdy neslyšeli. Moc se o tomhle totiž nemluví.

V téhle poloze se vám totiž mohou poškodit cévy a to díky trhavým pohybům vašeho krku.
Existuje dokonce už i mnoho zaznamenaných případů téhle mrtvice.
Mrtvice se bere jako pátá nejčastější příčina úmrtí. Nejvíce na mrtvici trpí právě ženy.

Riziko, že se u vás mrtvice objeví se zvyšuje rostoucím věkem.
Pokud chcete předejít tomu, že se u vás také mrtvice objeví, chraňte si u kadeřníků krk. Hlídejte si, aby vaše vlasy byly myty v umyvadle, které bude alespoň přiměřené vaší výšce a bude se vám sedět pohodlně. To je totiž velmi důležité. Může pomoct i podložení zadní části krku jednou či více ručníky.
foukané vlasy
Nemusí se samozřejmě vyskytnout pouze mrtvice. Pokud kadeřnictví nebude dodržovat hygienické předpisy, je možné, že můžete chytit také stafylokoka.
Veškeré salóny ví o tom, že všechny používané nástroje musí být sterilizované. Na každého zákazníka musí použít čisté ručníky a papírová prostěradla. Pokud budete mít pocit, že je něco špatně, raději běžte jinam. Neriskujte, že chytnete nějaký ten nepříjemný bacil.