Co vás čeká v laser game v Praze

Než do arény vstoupíte, budete nejprve proškoleni a seznámeni s tím, co vás uvnitř čeká, pokud již ovšem nejste ostřílenými bojovníky. Princip hry spočívá v pohybu potemnělým prostorem a spoře osvětlenými překážkami, které jsou však bezpečné, neměly by mít ostré hrany, aby nedošlo ke zbytečným zraněním.

DSC8052

Všichni hráči obléknou speciální tmavou vestu vybavenou čtyřmi základními snímacími čidly – dvěma na ramenou a dále na hrudníku a na zádech. Váš soupeř se vás bude snažit zasáhnout právě do těchto míst a jestliže se mu to podaří, zásah se identifikuje zhasnutím světel. Po dobu pěti vteřin pak budete mít čas někde se ukrýt nebo uniknout a po tuto dobu vás nikdo zasáhnout nemůže. Budou vám však odečteny body nebo přijdete o jeden „život“. Budete mít alespoň představu, jak snadné je stát se cílem skutečného boje, a jak dlouho byste byli schopni přežít ve skutečné válečné vřavě.

Za 5 vteřin oddychový čas vyprší a jste znovu zařazeni do hry se svítícími čidly. Cílem hry tedy není prolévat krev, ale sbírat body – ty získáváte za každého zasaženého spoluhráče. Laser game v Praze se pak vyhodnocuje počítačem a kompletní výsledky se dozvíte po jejím skončení u baru. Budete vědět, kdo z vás byl nejlepší střelec, ale i jména těch, co po vás nejvíce stříleli, nebo naopak ti, které jste si „oblíbil“ vy sám.

billboard-left(1)

Dvanáctiminutový limit

Délka jedné hry je limitována dvanácti minutami a takříkajíc každému začátečníkovi se to zdá zoufale málo. Může to dokonce vyznít jako snaha inkasovat odměnu za zprostředkování zábavy v aréně za krátký čas, ale věřte, že to má své opodstatnění.
Boj je adrenalinová záležitost, navíc vás to vyburcuje k atletickému výkonu hodnému sprinterů na krátkých tratích. Musíte střelám uhýbat, provádět obraty, náklony, padat na zem, uskakovat, to vše vás nesmírně zaměstná, až se přistihnete, že jste propotili tričko jak při chřipkové horečce. Měli byte na to předem pamatovat a jedno náhradní si vzít do arény s sebou, určitě se vám hodí.