Ten druhý monitoruje vozidla

Práce majitele či šéfa dopravní firmy nejednou není ničím, co by dotyčnému mohli ostatní závidět. Protože tento pro potřeby své firmy nakoupil potřebná vozidla, v nichž utopil nemalé peníze, do těchto nechal natankovat neskutečné množství pohonných hmot (protože zejména auta zvaná nákladní mají skutečně nemalou spotřebu), pak zaměstnal a musí tedy platit řidiče a shánět jim zakázky.
A co z toho takový podnikatel nejednou má? Pokud si myslíte, že nic, můžete mít pravdu, ale nemusíte. Realita může být dokonce i ještě daleko horší. A to i tehdy, když tento šéf zkraje vše dobře spočítal, ani chybičku neudělal a vyšlo mu, že se mu toto podnikání vyplatí.

sklápeč

Jenže se nevyplácí. A to proto, že i řidiči a další zaměstnanci ‚jsou jenom lidé‘. Mají díky specifikům své práce nemálo příležitostí, jak nadřízené ošidit ve svůj prospěch, a jak se říká, ‚příležitost dělá zloděje‘.
A tak zkrátka řidiči, závozníci a další firemní zaměstnanci někdy kradou nebo aspoň přikrádají. Někdy pohonné hmoty, někdy součástky, někdy část jimi přepravovaného nákladu, někdy i celá vozidla. A nekradou-li vysloveně, pak si třeba dopřávají možnosti a občas zvládnou i nějakou tu černou jízdu za peníze do své vlastní kapsy, nikoliv do kapsy majitelů.

A majitel podobné na hůl brané firmy aby si pak zoufal, když udělá účty a nevyjde mu to dobře a možná ani neskončí v černých číslech.
Pokud tedy nezná monitoring vozidel, což je přímo neocenitelná pomoc s řešením právě podobných problémů. Protože ten, kdo svá vozidla monitoruje kvalitním sledovacím systémem, podobné problémy nemívá. Ten si totiž jednoduše nastaví parametry toho, co by chtěl vědět, a pak už může klidně jenom sedět někde v kanceláři a na monitoru počítače sledovat, kde je které z jeho vozidel a co se tam s ním děje.

doprava

A je opravdu hodně toho, co se s takovým vozidlem může dít. Protože když sejde šéfovi z očí, tento už ho jinak neuhlídá. Ale s uvedeným systémem je podobné hlídání naopak hračka. S tím se lze dozvědět cokoliv, a to klidně i v reálném čase.
A pak je nasnadě, že zaměstnanci přestanou krást či zneužívat příležitosti. Protože když ví, že je někdo může v kterémkoliv okamžiku snadno odhalit, nestojí ten risk za to. Risk, který jinak připravuje nehlídané firmy i o několik desítek procent nákladů.
A to je ten rozdíl, proč se (hlídající) majitel firmy culí, zatímco jeho (nehlídající) konkurent ne.