Naučte se správně sedět

Cítíte se na konci dne na pokraji svých sil, do žádné činnosti se vám už nechce, bolí vás záda, a nic kloudného vás nenapadá? Pak jste s největší pravděpodobností celý den proseděli v práci a vašemu tělu se to nelíbí. Unavený mozek vám dává nekompromisně najevo, že pracujete přespříliš a podává nedostatečné výkony. Pokud chcete svojí mysl nastartovat a cítit se po celý den na vrcholu svých sil, tak se začtěte do následujících řádků.
 zamyšlený businessman
Rozhlédněte se ve vaší firmě, najdete celou řadu lidí, kteří sedí u svého počítače nejrůznějším způsobem. Ovšem ne všechny způsoby jsou to pravé pro naší bederní páteř. Není divu, že spousta lidí si pak stěžuje na bolesti zad, píchání v oblasti beder, bolest hlavy nebo bolavá zápěstí. To vše totiž do značné míry souvisí právě se způsobem, jak své tělo u pracovního stolu nastavíme.
 
Na co si sednout?
Na internetu najdeme jistě mnoho článků, které nás přesvědčí, že sezení při práci na nafukovacím balonu má celou řadu nesporných výhod pro naše zdraví. Ten je určitě vynikající na krátkodobé sezení, kdy se chceme své tělo protáhnout, krásně se při sezení na něm uvolňuje páteř a posilují se stabilizační svaly. Ovšem po delší době může docházet k únavě svalů a tělo má tendenci sklouzávat do nesprávné pozice. Celodenní sezení na míči, tak rozhodně není ku prospěchu a navíc bolení zad rozhodně neodbourá, ba naopak si ho můžete ještě přivodit. Ideální variantou je, pokud můžete tyto dvě varianty pravidelně střídat.
 asijská pracovnice
Pracovní židli vybírejte s rozmyslem, zde se opravdu nevyplatí šetřit. Měla by sloužit jako dobrá opora pro vaše záda v bedrech i předloktí, které vám zajistí polohovatelné područky. Správného sezení pak docílíte, pokud si sednete co nejhlouběji směrem k zádové opěrce. Ta vám udělá dostatečnou oporu pro záda, která budou rovná a zároveň uvolněná.