Pro koho je vhodná americká hypotéka

Není pochyb o tom, že mít vlastní bydlení přináší řadu výhod. Například nemusíte platit měsíční nájem a především se nemusíte bát, že vás váš nájemce z jakéhokoliv důvodu vystěhuje. Pokud zničíte nějaké zařízení, je to jen vaše vina a je jen na vás, abyste to napravili.

Má to samozřejmě i své mouchy, například v tom, že se musíte o svůj dům starat sami, ta odpovědnost je pouze vaše. Nemůžete zavolat například majiteli, že se porouchal záchod, ať zajistí opravu. Ne, musíte se do toho pustit vy.

hypoteka1

Ovšem ceny nemovitostí nejsou zrovna nejnižší. To je i důvodem, proč si většina lidí, kteří si vlastní byt či dům kupují, bere některý z mnoha typů hypotéky. Jedná se o účelovou půjčku, určenou k nákupu či rekonstrukci předem dané nemovitosti.

Jedním z poměrně nových typů, který si však získává stále větší oblibu, je americká hypotéka. Tento typ k nám přišel ze zámoří, konkrétně ze Spojených států Amerických, kde je velmi rozšířený. V zásadě jde o to, že nepotřebujete ručitele. Ani ověření platební schopnosti se neprovádí tak důkladně. Proč?

hypoteka3

Jednoduše proto, že v tomto případě ručíte onou nemovitostí. Ta je totiž až do zaplacení plné částky, včetně všech úroků a poplatků, majetkem společnosti, která vám peníze poskytla. Samozřejmě ji můžete běžně užívat, takže se v tomto příliš neliší od kterékoliv jiné hypotéky. Problém však může nastat tehdy, pokud se z nějakého důvodu chcete ještě před plným splacením odstěhovat, například z důvodu nabídky lepšího zaměstnání.

Jak je vidět, tento typ se nehodí ani zdaleka pro všechny lidi. Ideální je pro ty, kteří by jen těžko sháněli ručitele, či nechtějí nikoho o tuto službu žádat. Navíc musíme předpokládat, že se po delší dobu nebudeme stěhovat. A delší dobu je myšleno v časovém horizontu minimálně deseti let, v závislosti na ceně nemovitosti a výši měsíční splátky.

Avšak jak již bylo řečeno, pro některé lidi může být tento typ ideální. Pokud k nim patříte, pak není důvod, proč do toho nejít.