Hory nebo lázně

Většina současných seniorů žije velice aktivní a plnohodnotný život a ze svého okolí znám takové, kteří mají snad méně času, než když chodili do zaměstnání. Pomáhají s vnoučaty, chodí alespoň pár hodin do zaměstnání, studují Univerzitu třetího věku, navštěvují různé kurzy a přednášky, jezdí na výlety, prostě jejich elán by jim mohl kde kdo z nás mladších ročníků závidět.
kulatá vířivá vana.jpg
Lázeňské wellness
Spousta wellness nebo lázeňských zařízení přichází s výhodnými nabídkami určenými hlavně pro starší věkovou kategorii, tedy seniory. Tyto pobyty lze absolvovat po celý rok se svým protějškem nebo si vyrazit s kamarádkami na pořádnou dámskou jízdu. Pro tuto věkovou skupinu jsou poskytovány tzv. seniorské slevy (především od pondělí do pátku, tedy v běžné pracovní dny) jak na samotné pobyty, tak na různé procedury jakými jsou masáže, vyhřívaná lehátka, pára, sauna a koupele. Součástí kvalitního pobytu je samozřejmě i dobré jídlo, které celou atmosféru pobytu umocní. Léčebné pobyty v lázních zahrnují program určený starším osobám a zaměřený na potíže související s věkem, tedy problémy s klouby nebo za účelem snížení krevního tlaku. Pobyt v lázeňských městech je zaručeným prostředkem na uvolnění a odproštění se od všedních starostí, nabytí nových sil a utužení zdraví, které je tím nejdůležitějším.
relaxace ve wellnes.jpg
Aktivní odpočinek
Ti, kdo rádi odpočívají aktivním způsobem, mají rádi pohyb a zároveň se chtějí toulat přírodou a poznávat krásy Čech, jsou určeny pobyty na horách.Hory máme v Čechách krásné a je z čeho vybírat, pobyty zde je cenově dostupné i penzistům, jsou jim poskytovány i tzv. seniorské slevy, které mohou být i 20% z běžné ceny. Výlety jsou přizpůsobeny starší generaci tak, aby je zvládli všichni účastníci. Ať v létě či v zimě, sportovat můžete za každého počasí a je jedno, jestli zvolíte běžnou turistiku, chůzi s hůlkami, jízdu na kole nebo sáhnete po běžkách.