Jak zvolit správnou rtěnku

Výrazná ústa na ženách je něco velmi módního a elegantního. Rtěnky se dají vybírat podle různých klíčů, pokud tedy nejste ten typ, kterého nebaví se malovat nebo jich příliš nevlastní. Pak samozřejmě můžete alespoň nahlédnout do tohoto barevného světa a zauvažovat o tom, jak byste volili vy a proč.
Jaké jsou tedy naše klíče pro výběr rtěnky?
malování rtěnkou
Barva vlasů
V této oblasti nenajdeme striktně dané odstíny náležící té které barvě vlasů.
Blondýnky – světlé odstíny je zjemní, sytě červená naopak zvýrazní a dodá vzhled Marilyn Monroe. Možná bychom příliš nesahali po tmavých odstínech (např. sytá fialová, tmavě modrá aj.).
Brunetky – v tomto směru mají mnohem více možností, sluší jim téměř všechny varianty, hnědé vlasy jsou totiž velmi univerzální.
Černovlásky – k tmavým typů, je lépe hodí tmavé odstíny, avšak i červená je v tomto případě dobrá kontrastní varianta. Růžová by možná mohla působit trochu kýčovitě. Tělové barvy mohou naopak zjemnit dojem černých vlasů.
otisky rtů
Tón pleti
Rty by měly samozřejmě ladit s celkovým make-upem.
Světlá pleť si zaslouží světlé jemné barvy, tmavé ji ještě více vybělí a budete potom vypadá jako kdybyste byla nemocná.
Naopak snědá pleť si může dovolit téměř cokoli – opět upozorňujeme, že sytě růžová barva může i v tomto případě působit spíše komicky než roztomile. Volte moudře.
Tvar rtů
I toto je důležitý ukazatel. Pokud máte menší rty, díky rtěnce je lépe zvýrazníte. Když se naopak pyšníte ústy typu Angelina Jolie, hodně výrazné nabarvení způsobí, že z této přednosti vytvoříte spíše botoxový efekt a přitáhnete pozornost nesprávného typu.
Oblečení
Je důležité, aby byly vaše rty v souladu s tím, co máte na sobě. Outfit o pastelových barvách jistě vhodně doplní právě jemné odstíny tělové a světlá růžová, stejně tak i výraznější barvy oblečení již není potřeba rtěnkou podtrhovat – pokud však nejste natolik extravagantní, že vám v takové kombinaci bude dobře a nevadí vám, že se budou všechny tyto vjemy ve výsledku přebíjet. Pro černou, bílou a jiné základní nebo neutrální barvy se perfektně hodí červená, popřípadě tmavší růžová nebo fialová.