Zajímavý strom


Mitragynin proto, že strom se latinsky jmenuje mitragyna speciosa. Roste jen v některých oblastech jižní Asie. Počítá se mezi kávovníky a má rád mokro. Takže mu tamní podnebí vyhovuje a nějaká záplava jej hned tak nezničí.

Nejdůležitější na onom stromě jsou listy. Ty již staří domorodci žvýkali pro povzbuzení, ať už při lovu, nebo jen tak. V současnosti již sice lovit nemusí, ale žvýkání listů se zde ještě stále sem tam pěstuje. A protože je moderní doba, melou se listy na jemný prášek, který se jmenuje kratom.

V něm je obsaženo spousta látek člověku prospěšných, ale dvě jsou nejdůležitější. Jsou to mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto dvě dokážou navodit určitou euforii a přidávají chuť do práce. Samozřejmě v určitých dávkách, ve větších zase pomáhají usnout a jsou dobré právě ke spánku. Takže dávkování je třeba znát.

sušené listí

Na něco takového neexistuje recept. Můžete si řídit radami, ale ani jedna nebude moci odhadnout, co to se spotřebitelem udělá. Hraje zde totiž spousta dalších věcí, tělesné proporce, schopnost mozku některé látky vstřebat a tak dále a tak dále. Nejlépe je proto oddat se experimentům a zkoušet sám, jaká dávka, jakého kratomu bude optimální.

Jakého kratomu? Ano, je jich více druhů a více barev. Každá má trošku jiné účinky, ale jsou jedinci, kteří to nerozeznají a v podstatě je jim jedno, se kterou barvou experimentují.

pilulky kratomu

A nyní ta nejdůležitější informace. I když může mít kratom stejné účinky jako u nás postihovaná marihuana, není u nás prodej tohoto zboží zakázán. Proto jej vlastně koupíte skoro kdekoli, třeba i v trafice nebo dokonce někde prý i v automatu. Ovšem dávejte bedlivý pozor, u koho toto zboží nakupujete. Oni jsou lidé všelijací a jen aby si mohli vydělat na tomto prášku více, míchají je s něčím bezcenným. Proto kupujte pouze přes odkaz zde uvedený, abyste měli jistotu kvality, a to té nejvyšší.