Strava aneb staňte se svým šéfem

Jak jsme již zmínili tady www.bumo.cz/strava-je-zaklad, strava je nepochybně důležitou složkou při hubnutí či redukci váhy. Co když nedůvěřujete společnostem, které vám jídelníček připraví, chcete této oblasti porozumět sami, nalézt, jaké pokrmy vám chutnají či jaké obsahují prospěšné látky, které vaše tělo postrádá? Nebojte se experimentovat.

mrkev

V první řadě zajděte za lékařem

Než začnete se změnami jídelníčku či novým sportem, zajděte si na lékařskou prohlídku. Lékař vám odebere krev a z krevního obrazu zjistí, jaké potraviny smíte či nesmíte jíst, zda se v rodině vyskytují nějaké genetické vady či predispozice. Kdybyste se rozhodli pro nějaký vrcholový sport, nebo byste tak chtěli učinit u svého dítěte, přesvědčte se, že sport neuškodí. V některých případech je sport smrtelně nebezpečný. Genetické vady bývají nevyzpytatelné, mohou se projevit právě v prvopočátcích zdravého životního stylu. Tělo se nemusí se změnami vyrovnat, „probudíte“ danou predispozici konkrétní vady a místo štíhlé linie budete podrobeni mnoha vyšetřením, dostanete mnoho léků a zákazů. To je již nepotěšující okolnost ovlivňující kvalitu celého zbývajícího života.

salát

Samozřejmě vás nemáme v úmyslu strašit. Opatrnosti však není dost. Rozhodně se vyvarujte inspiracím na internetu. V 90% to bývají lživé články, fotky změněné ve Photoshopu nebo byla krásná a štíhlá těla „získána“ díky chirurgickým zákrokům a plastickým operacím. Sociální sítě dokážou společnost ovlivnit natolik, že si lidé neuvědomují, co je skutečné a co ne.

vakcíny

Inspirujte se sami v sobě

Není lepší inspirace než se podívat na sebe do zrcadla, dodat si sebevědomí krásným a vřelým úsměvem, přijmout fakt, že jste takoví, jací jste a že změna nemusí přijít za pár měsíců. Zdraví a samotné dovršení hezkého těla je velmi choulostivou záležitostí pro celý náš organismus. Proto si vytvořte mantinely na míru ušité právě vám a vašemu tělu. V případě rýmy, nachlazení či únavy odpočívejte, abyste se zbytečně nevyčerpali. Dopřejte si zázvorový čaj s medem a citronem a dejte tělu potřebný odpočinek.