Přeprava nákladu v osobním autě

Často potřebujeme přepravit větší náklad, přičemž většinou se dá převést v osobním autě. Pokud ani to nestačí, tak potom se vyplatí přívěsný vozík.

Přeprava nákladu v osobním autě

Upevnění a bezpečnost

Velká část rodin má osobní automobil, a proto je často volený pro přepravu všeho možného. Kufr pojme třeba rodinný nákup, ale když budeme chtít vést například větší množství stavebního materiálu, tak budeme muset sklopit zadní sedačky, čímž vznikne mnohem více prostoru. První věc, kterou musíme sledovat je zatížení, protože do obyčejného auta nemůžeme do kufru hodit stovky kilo. Jednak udává maximální zatížení výrobce a neprospělo by to ani zadní nápravě.

přívěs za auto

Náklad se snažte rozmístit pravidelně, aby třeba nebyla zbytečně více zatížená jedna strana. Velmi důležité je upevnění nákladu, protože při nehodě by mohl vážně zranit cestující, na což musíme vždy pamatovat. V řadě kufrech jsou oka, přes které můžeme náklad svázat, aby držel na svém místě. U dlouhých předmětů, které se nevlezou dovnitř je dobré zvolit střešní nosiče. Jestliže předmět přesahuje délku auta, tak jeho konec musíme řádně označit červeným praporkem.

Přívěsný vozík

Větší náklad někdy ani nemá cenu se pokoušet nacpat do auta, takže tudy cesta rozhodně nevede, přičemž musíme si poradit jinak. Tento problém se dá obejít tak, že využijeme přívěsného vozíku, protože do něj vše pohodlně naložíte, a to klidně i sypký materiál. S řidičským oprávněním B můžeme klidně táhnout nebržděný přívěs o hmotnosti 750 kg, což už je opravdu slušná hmotnost. Abychom přívěsný vozík mohli bezpečně táhnout, tak potřebujeme bezpečné tažné zařízení.

tažení přívěsu

Nabídka je opravdu velmi široká, takže v ní jistě najdete ideální tažné zařízení i pro Váš vůz. Každý produkt je individuálně vyráběn pro daný model auta, aby na něj přesně seděl a mohl být oficiální cestou zapsán v technickém průkazu po dodatečné montáži, protože bez toho bychom neprošli STK. Instalací se zabývá mnoho servisů po celé republice, takže s montáží od profesionálů není žádný problém. Potom stačí už jen skočit na úřad.