Když auto může ještě posloužit

Máte doma starší vůz, který je pojízdný a určitě by mohl ještě někomu posloužit? A slyšeli jste o výkupu ojetých vozů? Tak Vám jednoduše vysvětlíme podmínky.

Už delší dobu pokukujete po novém voze, ale nevíte, co s tím starým a dva vozy doma mít nechcete? Není nic jednoduššího než ho dát do výkupu ojetých vozů. Pokud je auto v pořádku a může posloužit dalšímu nenáročnému majiteli určitě nad touto službou neváhejte. Má to pro Vás jen pozitiva. Za prvé se nebudete hádat s protějškem, žte máte doma zbytečně dvě auta, a ještě za prodej získáte nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu.

prodej auta

Kde hledat výkup ojetých vozů

Máte mnoho možností, ale nejznámější jsou dvě. První spočívá v návštěvě autobazaru, který nabízí výkup ojetých vozů. Vše Vám podloží smlouvou a nabídnout peníze. Ty si většinou odnášíte hned po tom, co se majitelem stane autobazar. Je jasné, že cena bude menší, než třeba najdete na internetu, protože i oni z toho potřebují mít nějaký zisk. Druhá možnost je už zmíněný internet. Existuje mnoho online bazarů, kde se prodávají ojeté vozy. A co udělat ať můžete inzerovat? Je to jednoduché. Stačí nafotit auto jak zvenku, tak i vnitřek auta. Pokud to má nějaké chybky měli byste i toto vyfotit. Poté stačí najít takový bazar, nahrát fotky, svoje kontakty a co nejlepší popis, hlavně technický a čekat až se Vám někdo na Váš inzerát ozve. U tohoto druhu prodeje buďte ovšem velmi opatrní.

auto

Reklamace ojetého vozu

Pokud koupíte anebo prodáte ojetý vůz se zatajenou vadou nebo třeba poruchou má kupující ze zákona právo auto reklamovat. Proto se nevyplatí takové věci tajit. Hlavně Vám kupující vytvoří nepěkné reference na webu a vy už nepodáte nikdy nic.

A co je hodně důležité? Nikomu nic nedávejte na dobré slovo, bez smlouvy. Vždy vše mějte řádně ošetřené a hlavně zaplacené. Aby Vám místo prodeje auta nezůstaly oči pro pláč.