Vyznejte se v plenkách

O skutečnosti, že kdysi dávno nebylo jiného zbytí než to, používat látkové plenky, jste jistě slyšeli mnoho ze strany starší generace. Dnes je tomu však zcela jinak a v dostupném sortimentu dětských plenek můžete dokonce ztratit i přehled a dostat se do situace, kdy si nebudete moci vybrat.

Ať už jste máma nebo táta a víte, že budete vaše děťátko přebalovat prakticky denně, je vhodné, abyste přišli na to, jaké plenky budou pro něho tím nejlepším řešením a volbou.
papírová plena

Zpravidla se dává přednost značce

Mnohem více než samotné schopnosti, kterými oplývá daná plenka, je důležitější její název neboli značka, díky které se prezentuje. Hledí se převážně na to, které plenky mají nejvíce pozitivních ohlasů, jsou všude v reklamách, na bilboardech, v letácích a není o nich ani patrná zmínka, která by naznačovala to, abyste si jich zakoupit nemohli.

Ovšem pozor! Se slávou a vším vychvalováním přichází i velká zodpovědnost, která se odvíjí od ceny. Je pochopitelné, že to, co je nejlepší, musí odpovídat i finanční ztrátě, kterou do plenek musíte investovat. Je však značka to, co rozhoduje o komfortu plenek a spokojenosti dítěte, které jich má na sobě? Bohužel, možná vás to zklame, ale odpověď zní – není.
přebalovací stůl

Kdo zkouší, ten najde!

Není na škodu, pokud nedáte na to, že jsou na světě pouze jedny jediné plenky, se kterými budete spokojeni vy jako rodiče a v neposlední řadě i vaše miminko. Ze začátku by pro vás mělo být výhodné investovat do více druhů a značek, čím si zlepšíte váš přehled o tom, které z nich jsou na vyhození a které naopak vašemu děťátku budou vyhovovat a vydrží – co nejdelší dobu.

Základní pravidla toho, aby byla plenka vyhovující jsou:

1.    Musí poskytovat pocit sucha.

2.    Neuvolnit tekutinu mimo ní.

3.    Být krásně obepnutá, nejlépe s natahovacími páskami.

4.    Udržet si svůj tvar i při náročnější aktivitě.

5.    Absorbovat pach moči.

6.    Mít sací vrstvu po celé její délce.

I díky tomu, že vyzkoušíte několik druhů a značek zjistíte, že mezi nimi najdete i takové, které budou cenově přijatelné a schopné poskytnout vašemu miminku maximální komfort!

Nezanevřete ani na látkové!

„Látkování“ je v současnosti populární. Ještě aby ne, když je sortiment látkových plenek a jejich příslušenství natolik rozmanitý, že nelze mluvit o tom, že si přidáte nějakou práci navíc a vaše dítě bude pořád v mokré pleně.

Pokud však chcete dopřát vašemu miminko látkové plenky, zjistěte si o nich řadu informací předem a myslete i na to, že je potřeba do nich zpočátku investovat větší obnos peněz.