Moderní náramkové hodinky

Náramkové hodinky s automatickým strojkem jsou velmi přesné a na baterku vydrží jet několik let. Dřevěné hodinky navíc opravdu dobře vypadají.

Moderní náramkové hodinky

Přesné zařízení

Když se podíváme dovnitř náramkových hodinek, tak hned zjistíme, že vnitřní součástky jsou velmi malé a přesné, protože celý mechanismus se musí vlézt do malého místa a fungovat na sekundu přesně, abychom se na něj mohli vždy spolehnout. Dříve byly hodinky hlavně natahovací, protože jejich mechanismus je jednodušší. Vyžadovalo to ale stále natahování, a proto dnes fungují hodinky na baterie. Abyste měli alespoň základní představu, jak to uvnitř hodinek funguje, tak si popíšeme princip těch mechanických.

náramkové hodinky

Otáčením rukou otáčíme rotor, který nám přes převody natahuje pero. Takto je zajištěna energie pro pohon všech ozubených koleček, která jsou přesně převodovaná pro otáčení všech třech ručiček. Pokud se chcete stát hodinářem, tak je to práce, kde velmi záleží na jemné motorice a znalostech. Dnes už se kupují hlavně hodinky na baterii, protože se nemusíme o nic starat a baterie vydrží velmi dlouho.

Dřevěná konstrukce

Vnitřní mechanismus jsme si poslali, takže je na čase se přesunout na část venkovní. Pokud přijedeme do hodinářství, tak na nás pravděpodobně čeká sortiment, kdy drtivá většina produktů je z kovu. To je tradiční a odolný materiál, avšak my můžeme zakoupit něco originálního. Dřevěné hodinky Robswood se jen tak nevidí, a proto s nimi rozhodně zazáříme. Tento produkt se vyrábí u nás, což mu dodává ještě větší kouzlo. Není to žádná sériová výroba, o kterou se starají stoje, protože každé tyto hodinky vyrábí člověk ručně, takže se jedná o skvělý originál.

struktura dřeva

U každého produktu poznáte, že si s nimi člověk opravdu vyhrál a jsou dotaženy až do konce, protože si můžeme všímat i malých detailů. Aby byl produkt celý z tohoto nádherného přírodního materiálu, tak je i samotný náramek ze dřeva. Nemusíte se bát ani nošení, protože to je pohodlné a klidně tento produkt můžeme mít na ruce každý den. Na zakázku se dají vyrobit opravdu všemožné produkty.