Brzdy v mobilu

V článku níže bude zmíněno několik věcí, které váš mobil „brzdí“. Budeme se bavit je o chytrých mobilech, ne těch obyčejných. Budeme se bavito smartphonech. A nebudeme také řešit rychlost připojení k internetové síti.
Když mobil začne stávkovat, zkuste jej vypnout a zapnout. Tedy jen v tom případě, že to neděláte pravidelně. Nepomohlo?
mobil v trávě
Je docela dobře, že vás brzdí něco z widgetů, nebo vůbec běžících aplikací. Pokud umíte zjistit, co vám nejvíce „žere“, tak to máte dobré. Prostě to co nejvíce žere zakažte, není-li to pro vás důležité. A vůbec zakažte naprosté zbytečnosti. Mobil je zavalen hloupostmi od výrobce. Programy, hrami, volovinami. Pokud je nepotřebujete, mažte je, zakazujte, vyhazujte. Ale pozor, velmi opatrně, abyste nedopadli tak, že mobil pak nepojede vůbec a vy budete muset navštívit „lékaře“, tedy opravnu. Jak všichni víme, jen za to, že se na něj podívají, přijdete o značnou sumu. Takže do systému běžte jen pokud víte, co děláte.
Pokud však spustíte cokoli z ikony a slovo zakázat tam je, klidně jej použije, soft už zbytek zařídí za vás. Stejně pokud uvidíte tlačítko odinstalovat, klidně to udělejte.
léčba mobilu
Zkontrolujte též duplicitu, stejný soft mohl dát do mobilu Google, ale i výrobce. Pokud něco najdete, vyhodit.
Pokud ani to nepomáhá, tak se podívejte, zda nemáte živou tapetu, ta vám sebere hodně paměti. Pořád to nepomohlo?
Tak tedy nastoupí nejtěžší kalibr. Zkontrolujte si, zda máte zapnutou aktualizaci. Zapněte ji, aktualizujte, restartujte a uvidíte ten fofr. Že ani toto nepomáhá?
Zbývá poslední věc, ale u ní je tento zásah takový, že přijdete o všechna nastavení, data, a třeba i o fotky a hudbu. Takže si to všechno zálohujte, raději dva krát a najděte si na mobilu „obnovit tovární nastavení“.
Pokud ani po tomto zásahu mobil nepracuje, jak má, máte dvě možnosti. Opravnu, nebo jej prostě zahodit. Vyberte si.