Jak levně nakupovat a vycestovat

Cestování baví mnoho lidí, jedná se o koníček a odpočinek zároveň. Během dovolené vás nečekají starosti z běžného dne, ale jen krásná místa a objevy. Cestovat můžete však i tak, abyste ušetřili. Stačí jen mít trochu dobrodružnější srdce.

            Akční letenky jsou nejlepším způsobem, jak levně cestovat. Dají se najít na stránkách přímo cílené pro levnější letenky, například Pelikán. Ale také je můžete najít u Student agency letů, některé slevy jsou opravdu výhodné. Je třeba vybírat cestu tam i cestu zpět, abyste si zorganizovali, na jak dlouho budete cestovat.
vrtule letadla

            Samozřejmě však existují i autobusové podniky. Od Student agency jezdí autobus a vlak Regiojet, které mají i v low cost dobrou nabídku. Navíc jsou poměrně levné. Nebo jezdí například Flixbus, některé časy vás vyjdou taktéž velice levně. Zavezou vás kamkoliv po Evropě, do různých zemí a měst, která jsou zajímavá architekturou i památkami.

            Ubytování můžete hledat mezi hotely na Bookingu a najdete jich zde pár opravdu levných a zajímavých. Nicméně ještě levněji ubytování seženete přes Airbnb. Airbnb je stránka, kde nabízí hostitelé volné byty, pokoje a domovy. Můžete vidět recenze, fotky, vzdálenost od centra města, ale plno jiných dalších užitečných informací. Zkrátka vše, co by se vám jako cestovateli mohlo hodit. Výhodou je i to, že mnoho hostitelů přes tuto stránku jsou opravdu příjemní lidé, kteří se vám rádi budou věnovat, ráno vám uvaří kafe a jednoduše se vám s nimi nebude chtít loučit.
pohled na new york city

            Jídlo si samozřejmě musíte najít sami, ale místo nezdravé restaurace se vyplatí nezdravé bistro. Nebo si nakoupit v obyčejném supermarketu jídlo, se kterým si vystačíte na snídani a večeři. A na oběd si kupříkladu někam zajít. A nebojte se cestovat i po České republice, jelikož i z toho se může stát velké dobrodružství. A navíc vás několikadenní dovolená bude stát mnohem méně, a přesto je architektura některých staveb srovnatelná s tou světovou.