12 věcí, které trvají navždy

Úmyslné opotřebení výrobků, které z nich dělá odpad příliš brzy nebo bez důvodu, to je lukrativní obchodní model pro producenty. Ale jedna věc je jistá, neustále kupujeme spoustu věcí, protože jsou neustále zničeny. To znamená mnoho odpadu, nová výroba pak spotřebovává zdroje a znečišťuje životní prostředí.

Ale i dnes existují výrobky, které to dělají jinak. Oceňují kvalitu a dlouhověkost a pomáhají vymanit se ze společnosti, která vše vyhazuje. Často jsou tyto produkty o něco dražší, ale platí, že je to dobrá investice. Koneckonců, musíte jej koupit pouze jednou.

krájená cibule

Kávový filtr z nerezové oceli, keramiky nebo porcelánu

Rychlou a zároveň chutnou kávu, uděláme ještě pořád s ručními filtry. Stačí jen teplá voda, kávový prášek a papírový filtr. Často jsou však tyto ruční filtry vyrobeny z plastu nešetrného k životnímu prostředí a jsou poměrně snadno rozbitelné. Lepšími alternativami jsou ruční filtry z porcelánu, keramiky a nerezové oceli. Pak jsou ty, pro které ani nepotřebujete papírový filtr, jemná nerezová síť filtruje vaši kávu bez vzniku odpadu.

kapesní nůž

Nerozbitné krabice na oběd z nerezové oceli

Dodává se bez plastů, plastifikátorů a hliníku, takže je k zdraví neškodná a současně je tak stabilní, že má potenciál doprovázet vás po celý život: krabice na oběd z nerezové oceli. Výrobky vyrobené z nerezové oceli mají však ještě více výhod. Jsou bezpečné pro potraviny a snadno se čistí. Krabice na oběd z nerezové oceli je prakticky nerozbitná a proto ji nikdy není třeba vyměňovat.

 

Vydrží celý život: láhev na pití z nerezové oceli

Totéž, co platí pro box na jídlo z nerezu, platí i pro láhve na pití z nerezové oceli. Jsou odlišné od plastových lahví a jsou extrémně odolné. V případě silných nárazů nebo pádů zůstanou maximálně škrábance, maximálně budou potlučené. Nic horšího se nemůže stát.

 

Na všechny případy: švýcarský armádní nůž

Každý, kdo ho má, už ho pryč nedá. Švýcarský armádní nůž není jen kultem, ale také velmi praktickým výrobkem. Nezáleží na tom, zda se jedná o nůžky, pilníky, nůž, otvíráky, dřevěné pily nebo vývrtky, největší nože mají 31 funkcí. Samozřejmě to všechno nepotřebujete, ale pokud jste někdy byli na kempování, pěší turistice nebo na horách, pravděpodobně jste si chtěli otevřít jedno nebo dvě piva, vyřezat pěší hůl nebo nakrájet jídlo. Na všechny tyto činnosti se hodí.

 

Něco pro věčnost: dobrý kuchyňský nůž

Dobré kuchyňské potřeby jsou často předávány z generace na generaci. Takže často můžete znovu najít bramborový lis nebo jen ostrý nůž od prarodičů ve vlastní kuchyni. S odolným nožem jdou ruku v ruce různé materiály. Nerezová ocel je ostrá a odolná proti korozi. Také keramika je nerezová, ale může se snadno rozbít. Normální ocel je houževnatá, ale je těžší a zůstává ostrá po dlouhou dobu.