Nejluxusnější káva na světě

Představte se, cibetka.
O cibulkách jste možná už někdy slyšeli, a to právě v souvislosti s kávou. cibetková káva je nejluxusnější káva, protože jde o kávu, která prochází zažívacím traktem cibetek. Cibetky jsou gurmáni a tak ví, kterou kávu si mají dát jako hlavní chod. Cibetky jsou malí savci, kteří žijí v tropech. Konzumují určité druhy kávy, a tu potom vylučují. A káva, která je vyloučená, se potom vybírá, čistí a praží. Práce to asi nebude nejpříjemnější, a možná i o je jeden z důvodů, proč je cena této kávy tak vysoká.

šálek kávy

V čem se liší její chuť?
Protože káva prochází trávicím traktem, její chuť je ovlivněna trávicími enzymy, které jsou obraženy v trávicím traktu cibetek. Udává se, že díky tomu je chuť této kávy nakyslejší a prostě jiná. Těžko se to popisuje. Kdo má odvahu, musí si tuto kávu zkusit sám. Naštěstí je dnes k dostání poměrně snadno. Koupíte ji třeba u nás, a to za mnohem lepší cenu než jinde. Její cena je i tak vysoká, ale věříme, že zvědaví milovníci kávy cenu ochotně akceptují.

Nebojte se, máme i normální kávu
Ne každému je samozřejmě po chuti, že by měl pít kávu, která prošla něčím trávicím traktem, i když je potom káva důkladně vyčistěná a upražená. Pro lidi, kteří nemají rádi experimenty, máme kávu klasickou. Ta je sbírat rovnou na plantážích a pražená tehdy, když má odcházet k zákazníkům. Dejte si šálek skutečně kvalitní kávy, kterou si můžete koupit na e-shopu naší rodinné firmy. Specializujeme se na dovoz kávy, koření a čajů, a na jejich kvalitě je to vidět.

zvíře cibetka

Prodáváme nejlepší kávu i čaj, a koření a byla by škoda je neochutnat. Naše ceny jsou i přes dnešní zdražování tak akorát. Kromě klasických čajů a kávy tu máme i jedinečné směsi, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Najdete tu i spoustu ideálních dárků, a to jak jednotlivě balení výrobky, tak dárkové kazety i dárkové poukazy.