Google ruší služby

Řečeno upřímně, já se o některých nyní rušených funkcích také dozvěděl až nyní. Takže se nedá říci, že bych je oplakal. Podívejme se spolu, co že to vlastně již nebude nabízeno.
·        Google +
·        zkracovač URL
·        Inbox (k emailu)
zvětšený google
Ačkoli se to nezdá, strýček oslavil již patnáct let své existence. A za tu dobu nasbíral jistě spoustu zkušeností, c se jejich klientům líbí a co ne. Takže předpokládám, že ví, co dělá, když více věcí výše uvedených ukončí.
Google +byla služba, jejíž konec byl avizován hodně dlouho dopředu, aby měl každý uživatel čas zachránit si hlavně fotografie a pak i ostatní věci, které tam uloženy měl. Ono to mělo sloužit nějak jak FB, ale v menší míře. Mohli se utvářet skupiny, sledovat toho a toho a tak dále. Jenže uživatelé to moc nebrali. Nesplnilo to jejich očekávání. A když se provalila aféra s možným únikem dat, a to i osobních, bylo rozhodnuto tuto službu definitivně ukončit.
Zkracovač URLje klasická věcička na zkrácení dlouhé webové adresy do kratší. Bohužel pro Google je takových služeb online až moc a zdá se že asi lepších, i když nevím v čem. Možná kvůli zbytečnému základu goo.gl. V každém případě je to již nyní jedno a s jejich Shortenerem se již nesetkáte.
žena s tabletem v baru
Službu inbox, určenou k emailové adres jsem ani nenašel, natož abych jí využil. Mé znalosti této jsou tedy dosti mizivé a povrchní. Mělo to sloužit asi jako vše v jednom, a to jako například task manažer. Záložky, ukládání pošty do skupin, a další drobné vychytávky měly tuto funkci vynést na výsluní, ale nevyneslo. Pokud bych mohl tipnout, většina funkcí je stejně již přímo v mailu, takže se inbox stal něčím navíc a tím i nepotřebným.
NU a na závěr ještě o ukončení prodeje a výroby mobilů. Pixel 2 a Pixel 2 XL končí prodej, takže pokud jej chcete mít, máte smůlu. Snad ještě někde leží poslední kousky, takže zkuste pohledat. Přeji hodně štěstí.