Plot je základ

Každý dům by měl být oplocený, aby nevnikl na pozemek nějaký zloděj, nebo zvěř, která by Vám mohla v zimním období poničit ovocné stromky a keře. Pokud žádný plot nemáte, tak byste měli začít přemýšlet o jeho pořízení, než se Vám ze zahrady začnou ztrácet věci. V dnešní době existují tři druhy plotů, které se dělají nejčastěji a mají své opodstatnění. Mezi nejčastější varianty patří ploty dřevěné, betonové a také pletivové.

Plot (7)

Plot dřevěný je přežitek dřívějších let a nyní se už tak často nestaví. Dřevo je spíše využíváno jako výplň do ostatních plotů, nebo se využívá při stavbě pergol. Nejčastěji se s dřevěným plotem setkáváme u chat a chalup, které jsou s dřevěným plotem spjaty. Na jejich výstavbu však nepotřebujete žádné velké finanční prostředky a jeho realizace je rychlá. Ovšem jediným nedostatkem je neustálé ošetřování.

Plot pletivový, je nejčastější volbou u nás i v zahraničí. Díky nízké pořizovací ceně a vlastnostem je tento plot zlatá střední cesta. O plot se během let nemusíte nikterak starat a i přesto vydrží dlouhé roky. Nedostatkem je, že je přes plot vidět. To však není tak hrozný zádrhel, protože můžete za most vysázet zeleň. Plot se dá taky opatřit ostnatým drátem, díky kterému odradíte zloděje.

Plot (6)

Plot betonový, je vlastnosti nejlepší plot vůbec. Zajišťuje naprosté soukromí a jeho výška může dosahovat až 3 metrů. Mimo to je jeho instalace rychlá a nepotřebujete žádné stavební povolení. Plot má protihlukovou a povětrnostní bariéru a během let nepotřebuje nijak velké ošetřování. Navíc má velké množství dekorů a výplní na výběr. Jeho finanční stránka je sice dražší, ovšem během let se Vám mnohokrát vrátí a proto se vyplatí do plotu z betonových desek investovat.

Pokud se tedy rozhoduje, jaký plot zvolit, tak vsaďte na betonové desky. Zaručeně Vám plot vydrží dlouhé roky a budete nadmíru spokojení s jeho vlastnostmi.