Co byste měli vědět o americké hypotéce

Už jste někdy slyšeli o americké hypotéce https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/? Ačkoliv může být název velmi matoucí, jedná se o čím dál populárnější druh úvěru, který si poslední dobou získává velkou oblibu i u českých klientů.

Půjčka na cokoliv

Obvykle když si v bance půjčujete větší částku, musíte prokázat účel, tedy jakým způsobem hodláte vypůjčené peníze využít. Z mnoha důvodů vám pak může být úvěr zamítnut. V případě americké hypotéky, však účel dokládat nemusíte. Jedná se o bezúčelový úvěr, tedy peníze můžete využít na cokoliv.

peněženka v kapse

Nebankovní společnosti

Americkou hypotéku si lidé obvykle volí u nebankovních společností, které jsou v přístupu k půjčkám mnohem otevřenější, než ty bankovní. Důvodem je totiž fakt, že banky musí dodržovat určitá nařízení, kvůli kterým dosáhne na hypotéku pouze malé procento žadatelů. Prověřují jak příjmy, tak i registr. Stačí jediný záznam v registru, například způsobený tím, že jste se opozdili se splátkou, či byli jednou v mínusu na svém účtu, a hypotéka vám bude zamítnuta. Nebankovní společnosti jsou pak mnohem tolerantnější, a zaujímají ke svým klientům zcela individuální přístup.

kalkulačka a peníze

Skutečně na cokoliv?

Ano, skutečně. Americkou hypotéku můžete využít jak ke koupi nemovitosti, tak i na vyplacení se z exekuce, refinancování nevýhodného úvěru, či třeba na dovolenou. Nebankovní společnost nezajímá, k čemu hodláte úvěr využít, postačí pouze fakt, že jej splácíte.

Úroky

Výhodou americké hypotéky je pak i fakt, že úroky odpovídají výši hypotečních úroků, ačkoliv tento druh půjčky využíváte k něčemu naprosto jinému.

Proč slovo hypotéka?

Slovo hypotéka v tomto případě neznamená, že si půjčujete na koupi, či rekonstrukci nemovitosti, ale že svojí nemovitostí ručíte. Můžete tak získat až 70% z odhadní ceny vaší nemovitosti.

Druhy americké hypotéky

Americká hypotéka se dělí pouze na dva druhy, tedy spotřebitelská, a podnikatelská. Podnikatelská pak může být bez doložení příjmů, či bez registru.