Vinylová podlaha – krásná, a přesto vysoce odolná podlahová krytina.

Dalo by se řičí, že vinylová podlaha je nástupcem klasického lina. Oproti linu je ale mnohem odolnější a ani těžší nábytek v podlaze nezanechá nevzhledné otisky, tak jako se tomu u lina často stává.  Jedná se o heterogenní krytinu, která se vyrábí z několika vrstev tvrzeného PVC. Podlaha se prodává v široké škále různých dekorů a provedení. Vybírat můžete z imitace dřeva, korku, kamene a jednobarevných podlah, ty jsou buď úplně hladké či strukturované, pro dosažení věrnější imitace napodobovaného materiálu. 
lustr nad postelí
Pokládka probíhá dvěma způsoby.  První systém je nacvakávací tzv. CLICK provedení, samotná pokládka se neliší od pokládky klasických plovoucích podlah a zvládne ji každý zručný kutil. Druhým systémem je lepená podlaha. Lepená podlaha bývá odolnější a její montáž svěřte do rukou odborníka. Pod lepenou podlahou musí být dokonale rovný povrh, jestli jím nedisponujete, je potřeba udělat i nivelační stěrku a podlahu vyrovnat.
Díky své odolnosti se nemusíte bát dát si podlahu do kuchyně či koupelny. Vhodná je i do frekventovanějších míst a do komerčních prostor. Pokud se vám přeci jen podaří podlahu nějak poškodit, tak u lepeného systému stačí poškozený kus vyříznout a nalepit nový. Není tedy nutné rozebírat celou podlahu. 
vstupní hala s obrazy
Mezi další výhody patří, že podlaha je teplá na dotek a snadno se udržuje. Hodí se do domácnosti s malými dětmi, pro které je dlažba příliš studená a tvrdá. Ocení ji i majitelé domácích mazlíčků, podlaha odolá jejich ostrým drápkům a pejskům to nebude tolik klouzat. Výhoda při údržbě je, že nemusíme drhnout žádné spáry, ani mít obavy z vlhkosti.  Vinylová podlaha se čistí tak, jako jiné povrchy, na vytírání pak používáme čistící prostředky určené pro PVC.  Cenová relace se pohybuje od 300 Kč/m2 za ty nejlevnější, až po 1400 Kč/m2 za ty luxusnější, které nerozeznáte od podlahy dřevěné.
 

Vinylová podlaha – krásná, a přesto vysoce odolná podlahová krytina.
4.4 (88.89%)18