Přestaňte se zbytečně namáhat, doma bychom si měli odpočinout!

Proč tomu tak v mnoha domácnostech není? Především proto, že většina lidí po příchodu z práce začne okamžitě řešit nezbytné domácí práce, bez kterých se žádná domácnost neobejde. Někdo je udělat musí, ať už je to paní anebo pán domu, či případně někdo další, koho mají na výpomoc.

light-bulb-1246043_640

Jestliže máte doma někoho, kdo se o všechny potřebné práce postará místo vás, pak jste jistě spokojení a není co řešit. Pakliže přicházíte každé odpoledne domů zcela vyčerpaní z práce a okamžitě přecházíte do režimu úklidu domácnosti, abyste své vyčerpání dále ještě více prohloubili, pak čtěte dál.

Jestliže si nemůžete dovolit „paní na úklid“, anebo o takovou výpomoc u vás doma nemá nikdo jiný zájem, protože tuto roli zastáváte vy osobně, zkuste místo pravidelných výdajů za pomocnici alespoň jednorázově investovat do chytrých technologií, které mohou váš život jednou provždy výrazně změnit.

Už jste někdy slyšeli o internetu věcí?

Když si pořídíte chytrou domácnost vybavenou spotřebiči, které můžete ovládat pohodlně přes internet, můžete se každodenní dřiny a starostí chytře zbavit. Anebo je snížit na přijatelnou míru. Chytré spotřebiče budou poslouchat vaše pokyny, které můžete vydávat třeba přes telefon, a zajistí mnoho potřebných prací, které by v opačném případě ležely na vašich bedrech.

light-bulb-1407610_640

Před vaším příchodem z práce domů tak bude vytřeno, vysáto, vypráno, anebo třeba i rovnou nakoupeno. Můžete si nechat napustit vanu horké vody a uvařit kávu přesně na čas těsně před vaším příchodem. Můžete zajistit vše, co bude potřeba, aniž byste se museli namáhat.

Možná, že si něco takového ani nedovedete představit. Nevadí, změny není nezbytné provádět rychle a najednou, můžete svou domácnost proměnit postupně. Začněte například s praktickým chytrým osvětlením Philips HUE, jehož prostřednictvím můžete pohybem prstu ovládat veškerá stolní, stropní i bodová svítidla v domě.