Čisté bydlení, šťastné bydlení!


Nebudeme si lhát a rovnou si přiznáme, že velká řádka z nás má problém s udržováním pořádku. Není to jen lenost, ale je to také velké pracovní vytížení, starosti o běžný chod rodiny a další neplánované aktivity, které nás odvádějí od toho, aby všechno bylo na svém místě a čisté.
schodiště nad gaučem

Jak tedy udržovat stálý pořádek?

        Přivstaňte si a ukliďte poházené věci

Je to tak, i když to nechcete slyšet. Tu leží ponožka, tu leží propiska, tu leží složenka a tam zase nabíječka od telefonu, který se už nenabíjí. Když si ráno o deset minut přivstanete, posbíráte válející se věci, máte zase všechno na svém místě a nebudete mít zítra a pozítří bydlení samou věc, která není na svém místě. Jedno ráno se to může zdát troška, druhé ráno už je toho ale víc a za týden shonu zjistíte, že nevidíte na podlahu.

        Každý den vysajte a setřete

I když se vám nebude chtít, investujte do svého bydlení tím, že každý den rychle projedete byt vysavačem a setřete podlahy, stoly a plochy, které jsou nejvíc namáhané. Prach a drobky se vám tak nebudou schovávat do rohů místností a nebude pak tak složité vysát důkladně celý byt.

        Používejte univerzální čistič a vlhčené ubrousky

To není vtip a neradíme vám, abyste vyhodili peníze za nějaký rádoby čistič na všechno a za šíleně drahé ubrousky na úklid. K tomu, abyste měli čistou podlahu, stoly, skříně, police, toaletu a koupelnu vám bohatě stačí roztok z octa a vlhčené kosmetické ubrousky. Ubrousky vás zbaví jakéhokoli fleku a ocet všechno vydezinfikuje, vyčistí a vyleští naprosto skvěle.
osvětlení nad pultem

        Jednou týdně proveďte větší úklid

Každý týden si udělejte alespoň hodinu času na to, ať provedete úklid celého bytu důkladněji. Mezi nejlepší metody, jak mít stále uklizeno a nezbláznit se z celodenního uklízení je, udržovat bydlení stále v hezkém stavu a každý týden provádět velký úklid jedné z místností. Důkladný úklid myslíme tak, že to vezmete z gruntu od stropu až po podlahu. Přes každý šuplík a poličku. Tím si práci pěkně rozdělíte a nebudete se hroutit při představě generálního úklidu celého bytu.